سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران


سردار جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع پیشكسوتان جهاد و شهادت در مسجد ولی عصر(عج) تهران به مواضع افراد دستگیر شده در اغتشاشات اخیر اشاره کرد.

http://www.basijbs.com/fa/images/extract_image.php?image_id=167


مهمترین بخش سخنان جعفری انجاست که به مواضع برخی روحانیون و از جمله محمد خاتمی.ابطحی و موسوی خویینی ها اشاره می کند.

سردار جعفری از مواضع برخی فعالان سیاسی و از جمله روحانیونی پرده بر می دارد که در جهت مقابله با رهبری انقلاب اسلامی بوده و در صدد تضعیف موقعیت ولایت فقیه در نظام سیاسی ایران بوده اند.

مواضع ابطحی از ربان سردار جعفری

آقای ابطحی در اعترافات خود می‌گوید: «خاتمی و فاتح و مهدی هاشمی رفسنجانی می‌گفتند كه "برنده شدن در این انتخابات خیلی با انتخابات گذشته فرق می‌كند. در این صورت جریان اصولگرا و رهبر دیگر نمی‌توانند سرشان را بلند كنند و این معنای یكسره كردن كار است. " یعنی رسیدن به یك نظام با ولایت فقیه بسیار ضعیف شده یا بدون ولایت فقیه جا بیفتد. اعتراضات در انتخابات كاملا برنامه‌ریزی شده بود.»

http://www.kurdane.com/farsi/images/stories/news/abtahi241387.jpg


 آقای ابطحی در رابطه با هدف اصلاحات می‌گوید: «هدف اصلاحات حذف عنوان ولایت فقیه و رهبری دینی و تغییر حاكمیت انقلابی و دینی به حاكمیت عرفی و سكولار است.»


سردار جعفری می گوید: اقای ابطحی استراتژی‌های اصلاحات را اینگونه بیان می‌كنند: "1- دین ستیزی؛ یعنی بی‌توجهی و غیرارزشی معرفی كردن دینداری و دینداران. 2- رواج بی‌بند و باری كه مهمترین شكل آن بی‌تفاوت كردن دختران و پسران نسبت به رابطه با یكدیگر بوده است. 3- حذف نمادهای دینی و انقلابی". ابطحی می‌گوید سعی می‌شد در جلسات كم كم عكس امام و رهبری حذف شود.


مواضع خاتمی

http://www.lastkick.com/wp-content/P_Mohammad_Khatami.jpg


* آقای خاتمی در بهمن 87 می‌گوید: "اگر در این انتخابات احمدی‌نژاد سقوط كند، عملاً رهبری حذف می‌شود، اگر به هر قیمتی و به هر شكلی اصلاحات دوباره به قوه اجرایی بازگردد، دیگر رهبری اقتداری در جامعه نخواهد داشت. سقوط اصولگرایی به معنای پایان اقتدار رهبری تلقی می‌شود و با شكست اصولگرایان باید قدرت رهبری را مهار كرد."

مرد خاکستری اصلاحات

http://zaghesiah.files.wordpress.com/2009/07/n00076220-b.jpg
* آقای موسوی خوئینی‌ها در بهمن 87 اینگونه می‌گوید: ما باید بیاییم و توان بگذاریم تا به هر قیمتی رهبری را از تخت پایین بكشیم. او باید بفهمد كه این مملكت آن‌طور نیست كه ایشان هر جور بخواهد، به هر سمت بكشد. خاتمی و یارانش اكنون كلی تجربه دارند.

البته فرمانده کل سپاه پاسداران از اشخاص معلوم الحال غیر روحانی نیز نام برده و سخنانی از انها نقل کرده:

آقای نبوی می‌گوید: "باید سعی كنیم احمدی‌نژاد را كاندیدای رهبری معرفی كنیم كه اگر شكست خورد، رهبری شكست خورده باشد. ما یك بار این كار را در خرداد 76 انجام دادیم كه ضربه سنگینی بود و به سختی از جا بلند شدند، اكنون باید ضربه نهایی را به رهبری بزنیم. برای محدود و پاسخگو كردن قدرت باید از بالاترین قدرت شروع كرد."

* آقای عطریان‌فر اعتراف می‌كند كه «آقای تاج‌زاده در انتخابات می‌گفت "اگر بتوانیم ببریم، با تجربیاتی كه در این سال‌ها كسب كرده‌ایم به راحتی می‌توانیم رهبری را مهار كنیم. " شاید تنها كسی كه انقلاب مخملی در ذهنش كاملا تئوریزه شده بود و بدون آنكه اسمش را بیاورد همان ایده‌ها را مطرح می‌كرد، آ‌قای تاج‌زاده بود».

واکنش ها به سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران

البته سخنان سردار جعفری واکنش هایی را هم به دنبال داشته.انجا که مجمع روحانیون مبارز با انتشار بیانیه ای نسبت به انچه که انتقادات بی اساس علیه محمد خاتمی و موسوی خویینی ها خوانده.به شدت انتقاد کرده است.

این تشکل روحانی اصلاح طلب که سالها قبل از جامعه روحانیت منشعب شده و در جریان اغتشاشات اخیر نیز با انتشار بیانیه ای مردم را به شرکت در اشوبها دعوت کرده از ایت الله صادق لاریجانی درخواست پیگیری حقوقی سخنان فرمانده کل سپاه پاسداران شده است.

مهدی کروبی نیز در حاشیه مراسم بزرگداشت سید عبدالعزیز حکیم می گوید:
ما كه در این قضایا نیستیم. شنیده‌ام و خوانده‌ام كه فرمانده سپاه اظهار نظر كرده است، اما من نظرم این است كه آقایان این همه به مسائل سیاسی و دسته‌بندی نپردازند، چرا كه خود این موضوع برای سپاه مضر است اگر كسی به این بحث‌ها وارد شود بحث‌های دیگر نیز پیش می‌آید.