کسی که مچ رییس جمهور را گرفت

پیش از این رسانه ها از دشواری ترجمه سخنان احمدی نژاد سخن گفته بودند خصوصا ان هنگام که قرار باشد به طور همزمان و زنده ترجمه شده و روی انتن برود. اما گویا هیچ چیز مانع از این نوع ادبیات نشده بود تا اینکه پس از 5 سال رییس قوه مقننه به احمدی نژاد پیرامون لحن سخنانش تذکر داد.

http://www.rajanews.com/Files_Upload/13253.jpg

ایت الله لاریجانی رییس قوه قضاییه در جلسه مسولان شورای عالی قضایی، علاوه بر ایراد به لحن سخنان احمدی نژاد، پیرامون مسایل مطرح شده در دیدار با خبرنگاران نیز توضیحاتی ارایه داد.

بساط توهین باید جمع شود

رئیس قوه قضائیه با انتقاد شدید از اظهارات رئیس جمهور در رابطه با اینكه قوه قضاییه مساله آزادی خبرنگاران را تحت تاثیر قرار می دهد، گفت:«این که گفته‌اند شخصی در نوشته‌اش با اینکه اسم از کسی نبرده‌ است اما باز هم محکوم شده‌، ناشی از عدم درک صحیح مفاد قانون و کیفیت صدور رأی است». سخنان لاریجانی اشاره به گفته های احمدی نژاد بود که با تعریض به دستگاه قضا گفته بود: «فردی در مقاله خود بدون نام بردن از کسی مطلبی را درباره یک شیوه نادرست نوشته است اما می‌گویند چون به فلان آقا خورده است باید پیگیری شود».

لاریجانی در ادامه سخنان خود به این نکته نیز اشاره کرد که: «مجدداً تکرار می‌کنم همگان بدانند مسیر ما، مسیر قانون است. بساط توهین باید جمع شود، این مسئله را که توهین با نقد فرق می‌کند، نه تنها همه قضات و مسئولان بلکه عموم مردم هم می‌دانند و می‌دانند که آیا در حرف زدن و سخن گفتن یا نوشتن شما نشر اکاذیب می‌کنید یا نقد می‌کنید».