آیت الله خبر ساز

شاید نتوان رسانه ها و مطبوعات ایران را دنبال کرد و در ان رد پایی از ایت الله جنتی ندید! ایت الله جنتی دبیر شورای نگهبان به دلایل مختلف سوژه خبری رسانه ها می شود. وی که مسئولت شورای نگهبان و برسی صلاحیت کاندیدهای انتخاباتی است به دلیل رد صلاحیت های اعلام شده همواره مورد غضب افراد رد صلاحیت شده و حامیان انها بوده است.

  1. http://files.tabnak.com/pics/201007/201007271823273312.jpg

جنتی 81 ساله البته بارها به دلیل سخنان خود مورد توجه قرار گرفته. از جمله اینکه در نماز جمعه تهران به مناسبت سالگرد سوم تیر(پیروزی احمدی نژاد) اعلام کرده بود که: «خیلی‌ها فکر می‌کردند انقلاب مرده، اما خدا نخواست در روی آن پاشنه غلط بچرخد، برخلاف انتظار همه دیدند، که همین مردم که برخی خیال می‌کردند از انقلاب بریده‌اند، یک نفر از خودشان را پیدا کردند».

وی در همان خطبه ها به خوابی اشاره کرده بود که راننده یک تاکسی دیده بود و در ان خواب دستور داده شده بود که به احمدی نژاد رای دهد. همه این سخنان البته موجبات اعتراض و نا رضایتی اصلاح طلبان شده بود.

جنتی و دستیابی به یک سند!

اینبار ایت الله اما با سخنان جدیدی موجبات رنجش اصلاح طلبان را فراهم کرده. او با اشاره به اینکه «آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشور‌های منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی‌ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می‌کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا 50 میلیارد دلار دیگر را هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد». این گفته ها نیز موجب خشم عده ای در داخل شد! به عنوان نمونه سایت عصر ایران با انتشار مقاله ای به اظهارات ایت الله جنتی اعتراض کرد


جنتی و ملاقات با امام زمان!

دبیر شورای نگهبان که عصر روز نیمه شعبان برای سخنرانی در جمع  زائرین مسجد جمکران حضور یافته بود، با انتقاد از کسانی که به دروغ ادعای ملاقات امام زمان(عج) را می‌کنند، گفت: «ادعاها در این باره به قدری زیاد شده است که حتی عده‌ای دیدار امام زمان(عج) را به کل منکر می‌شوند، اما در کنار تمام این دروغ‌ها عده‌ای به خدمت امام زمان(عج) مشرف شدند، که یکی از آنها شخصی به نام میرجهانی بود که من هم او را دیده‌ام».

اما بیان همین سخنان کافی بود تا با تمسخر رسانه های فارسی زبان خارجی مواجه شود. این رسانه ها که اکثرا توسط اصلاح طلبان خارج نشین مدیریت و راهبری می شود، این سخنان را دستمایه تمسخر وی قرار داده و نوشته اند که او ادعای ارتباط با امام زمان با یک واسطه را دارد!

با توجه به عمق کینه و دلخوری طیف خاصی از نیروی های سیاسی در ایران از جنتی، می توان انتظار داشت که این گونه اخبار خاص همچنان درباره وی منتشر یابد.